Linnoitus Open 2015

Ei PDGA/SFL-frisbeekisojen tiedotus ja keskustelu. Kaiken tasoiset kisat tervetulleita.

Valvoja: HALLITUS

Urpola
Viestit: 5
Liittynyt: Ke 09 Loka 2013, 5:45
Oikea nimi: mikko raatikainen

Linnoitus Open 2015

Viesti Kirjoittaja Urpola » Pe 06 Helmi 2015, 20:30

Tämän vuoden Linnoitus Open Lappeenrannassa järjestetään jo neljännettä kertaa 9.5.2015.

Tämän linkin takaa lisää infoa kilpailusta http://willimiehendiscgolf.com/wp/?page_id=3072

Alustavat väyläkuvaukset http://willimiehendiscgolf.com/wp/?page_id=3101

Väyläkuvaukset ovat viime vuodelta ja pitävät melkolailla paikkaansa, mutta muutamia pieniä muutoksia tullaan tekemään tämän vuoden rataan.

Kisapaikkana toimii Lappeenrannan vanhan linnoituksen alue ja voin luvata että tämä on kenelle tahansa yksi hienoimmista paikoista joissa saa pelata suomessa.
Rata on vanhojen linnoituksen valleilla ja tarjoaa niin ylä- kuin alamäkiä sekä pitkiä ja vähän lyhyempiä väyliä.
Rata on sopivan haastava vähän enemmänkin heittäneille, mutta tämän selvittää ilman itkua vaikkei olisikaan ihan vielä mestari lajissa.
Vaikka kisapaikka onkin lähes keskustassa on rata suunniteltu niin, ettei se ole missään nimessä vaarallinen pelata.

Täältä hieman kuvia parin vuoden takaa:
http://willimiehendiscgolf.com/wp/?page_id=3085


-Ilmoittautuminen aukeaa pe 13.2.2015 klo 10:00 ja tulee tapahtumaan sähköpostilla sekä ennakkomaksulla
-Kisamaksu 20€ sisältää ruoan.
-Kisa ei ole rating kisa, mutta muilta osin ainutlaatuinen
-2 x 18 väylää
-Sarjoina Avoin, Naiset, juniorit alle 19v sekä aikuiset (eli yli 40 vuotiaat)
Sarja pelataan jos on yli 3 ilmoittautunutta muuten siirretään avoimeen sarjaan
-Jokaisessa sarjassa palkinnot (payout 80%)

Kisarata on sen verran ainutlaatuinen, että kannattaa ajaa vähän kauempaakin ;)

Urpola
Viestit: 5
Liittynyt: Ke 09 Loka 2013, 5:45
Oikea nimi: mikko raatikainen

Re: Linnoitus Open 2015

Viesti Kirjoittaja Urpola » To 12 Helmi 2015, 6:37

Vielä muistutuksena että huomenna aukeaa ilmoittautuminen

13.2 klo 10:00

Lue ilmoittautumisohjeet ja toimi niiden mukaan.

Nyt kannattaa osallistua !

Urpola
Viestit: 5
Liittynyt: Ke 09 Loka 2013, 5:45
Oikea nimi: mikko raatikainen

Re: Linnoitus Open 2015

Viesti Kirjoittaja Urpola » Ma 16 Helmi 2015, 19:10

Kisa tulikin täyteen 8 minuutissa.

Mukaan ehtivät:

Avoin sarja:

1. Aki Hietala, Hamina
2. Anton Pöyry, Tuusula
3. Antti Kakkonen,Mikkeli
4. Atte Kolis, Forssa
5. Eerik Alatalo, Lappeenranta
6. Eetu Hartikainen, Vantaa
7. Fabrizio Ferrara, Kotka
8. Heikki Pippuri, Liperi
9. Iiro Hämäläinen, Kontiolahti
10. Jani Paavilainen, Forssa
11. Janne Kemppi, Lappeenranta
12. Janne Koskinen, Kotka
13. Jarno Laitinen, Kangasniemi
14. Jarno Rantanen, Helsinki
15. Joni Tyrväinen, Mikkeli
16. Jouni Kosunen, Savonlinna
17. Juhani Saarinen, Helsinki
18. Juho Korhonen, Imatra
19. Jyri Pulkkinen, Kuopio
20. Kalle Lunkka, Nokia
21. Kalle Vertanen, Lahti
22. Lauri Huotarinen, Lappeenranta
23. Lauri Liuhto, Espoo
24. Markku Liimatainen, Helsinki
25. Markus Kruuse, Kangasniemi
26. Miika Iisvirta, Jyväskylä
27. Miika Voutilainen, Joensuu
28. Mikko Himanka, Kalajoki
29. Mikko Karppi, Lahti
30. Mikko Pulkkinen, Mikkeli
31. Mikko Riekkola, Helsinki
32. Mikko Rämö, Jyväskylä
33. Pasi Hyvärinen, Jyväskylä
34. Petri Forsman, Lappeenranta
35. Petri Leminen, Rautjärvi
36. Sami Lankinen, Vantaa
37. Sami Romu, Forssa
38. Sammy Pylkki, Joensuu
39. Samuel Hursti, Lahti
40. Santeri Laakso Hyvinkää
41. Simo Sihvo, Lappeenranta
42. Teemu Mutikainen, Hyvinkää
43. Teemu Pietarinen, Liperi
44. Tommi Kolmonen, Vantaa
45. Toni Salmivuori, Lahti
46. Vesa Hyytiäinen, Forssa
47. Ville Kostin, Mikkeli
48. Ville Voutilainen, Heinola
Muumiot:

1. Esa Hasu, Imatra
2. Jari Hämäläinen, Mikkeli
3. Jussi Chydenius, Helsinki
4. Mikko Raatikainen, Imatra
5. Mikko Seppänen, Hollola
6. Petri Pietarinen, Varkaus
7. Tatu Nokelainen, Hyvinkää
8. Timo Ruuska, Mikkeli
Naiset:

1. Emelie Åström, Hyvinkää
2. Irina Kosunen, Savonlinna
3. Kati Järvisalo, Lahti
4. Nina Hänninen, Nokia
5. Paula Nikkanen, Imatra
6. Susanna Virtanen, Tammisaari
7. Suvi Pöyry, Tuusula
8. Tiina Riekkola, Helsinki
Juniorit:

1. Elmo Minkkinen, Valkeakoski
2. Henrik Kostin, Mikkeli
3. Jere Salmivuori, Lahti
4. Jyri Kankkunen, Pieksämäki
5. Luka Penttinen, Hamina
6. Niilo Suviola, Lahti
7. Teemu Hasu, Imatra
8. William Engblom, Helsinki

Vastaa Viestiin